برای شما لبخندی منحصر به فرد می سازیم | We make a unique smile for

ساعت کاری

همه روزه از ساعت 11 الی 20

026-34296247

با ما تماس بگیرید

026-34298996

با ما تماس بگیرید

کرج خیابان شهید بهشتی

نبش کسری برج نگین البرز طبقه6 واحد7

مراقبت های بعد از ایمپلنت و جراحی

مراقبت های بعد از ایمپلنت و جراحی

در این نوشته می‌خوانید:

لطفا دستورالعمل های زیر را دنبال کنید. در صورت مشاهده علائم غیرعادی با پزشک خود تماس بگیرید. لطفاً به یاد داشته باشید که اگر عمل شما با آرام‌بخشی IV تکمیل شده باشد، پس از جراحی تحت تأثیر دارو هستید. بنابراین، در 24 ساعت آینده رانندگی نکنید، مشروبات الکلی ننوشید، اسناد قانونی را امضا نکنید، یا تصمیمات مهمی اتخاذ نکنید.


محافظت از لخته خون و محل(های) جراحی

خونریزی بعد از کاشت ایمپلنت طبیعی است و ممکن است چند ساعت طول بکشد.
با بسته های خنک به گونه ها، فک ها و چانه خود فشار ملایمی وارد کنید.
اگر پروتز متحرک دارید، گاز را در ناحیه مولر قرار دهید و گاز بگیرید.
اگر خونریزی فعال وجود نداشت، گاز را بیرون بگذارید.
در حالت نیمه خوابیده دراز بکشید. سر خود را بالای قلب خود نگه دارید مگر اینکه احساس ضعف کنید.
به مدت 24 ساعت از تف کردن، خم شدن، مکیدن نی و آبکشی خودداری کنید.
به مدت 10 روز از فعالیت بدنی شدید یا سیگار کشیدن خودداری کنید.
در صورت تجویز دهانشویه باید به مدت 2 هفته ادامه یابد.

شستشو

شستشو ممکن است لخته خون را از بین ببرد و روند طبیعی بهبودی را مختل کند. این مراحل را به ترتیب با دقت دنبال کنید.

روز 1 (روز عمل / 24 ساعت اول پس از جراحی):

دندان های خود را نشویید و مسواک نکنید.
تف نکنید.

روزهای 2 و 3:

دندان های خود را 2 بار در روز مسواک بزنید. در اطراف محل های جراحی با ملایمت رفتار کنید.
اگر پروتز غیر ثابت دارید، آن را بردارید تا داخل دندان مصنوعی را بشویید و تمیز کنید.
شستشوی ملایم را با استفاده از یک لیوان محلول آب نمک گرم (½ قاشق چایخوری نمک در هر 1 فنجان آب) شروع کنید. شستشو را بعد از غذا تکرار کنید.
اگر محلولی برای شما تجویز شد، طبق دستور آن را بشویید.
لثه ها را مسواک نزنید. از مسواک زدن محل جراحی خودداری کنید.

روز 4 تا روز 42 (6 هفته):

همان رژیم روز 2 و 3، با این حال، با کمی نیروی بیشتر آبکشی کنید.
شستشو و تمیز کردن را به مدت 6 هفته به این روش ادامه دهید.
مراقبت از دندان
از روز 2 شروع کنید، 2 تا 3 بار در روز دندان های خود را مسواک بزنید. مراقب برش ها باشید.
هیچ پروتز موقتی را نمی توان حداقل به مدت 3 هفته روی محل ایمپلنت گذاشت مگر اینکه توصیه دیگری شود.
تا 12 هفته پس از جراحی، Waterpik® را شروع نکنید.

 

تورم / تب / کبودی

قرار دادن یک بسته خنک روی صورت شما برای کمک به کنترل تورم و کبودی مفید خواهد بود. این باید حداقل 48 ساعت استفاده شود. اگر تورم شدید یا تب بالای 101.5 رخ داد، با مطب تماس بگیرید. کبودی یا تورم صورت شما به مدت 2 تا 3 هفته پس از جراحی ممکن است رایج باشد.

درد

کمی ناراحتی پس از جراحی دهان طبیعی است. دستورالعمل های دارویی خاص در طول آموزش ترخیص ارائه خواهد شد. لطفاً دارو را طبق دستور مصرف کنید. اغلب مصرف دارو بعد از غذا خوردن برای جلوگیری از حالت تهوع مفید است. هنگام استفاده از داروهای ضد درد نارکوتیک رانندگی نکنید.

سیگار و الکل ممنوع است

به مدت 10 روز سیگار نکشید و تا 48 ساعت بعد از جراحی دهان الکل مصرف نکنید. این ممکن است باعث اختلال در تشکیل لخته خون سالم شود و احتمال عوارضی مانند بهبود طولانی مدت، شکستگی زخم و عفونت های بعد از عمل را افزایش دهد.

رژیم غذایی

بدون مایعات داغ در 24 ساعت اول. مایعات خنک برای شروع بهتر است، اما از مکیدن نی خودداری کنید. هنگامی که بی حسی شروع به از بین رفتن کرد، به رژیم غذایی نرم بروید اما از جویدن در ناحیه جراحی خودداری کنید. بعد از جراحی چیزی بخورید رژیم غذایی نرم به مدت 4 هفته توصیه می شود.

یک رژیم غذایی با پوره خنک (مانند اسموتی ها) برای روز اول بهترین است.

لبه های استخوانی تیز

ممکن است نواحی سخت و تیز را در محل جراحی احساس کنید. آنها را به حال خود رها کنید: هرگز آنها را نچینید یا خراشید. در معاینه پس از عمل خود به کارکنان مطب اطلاع دهید.

حالت تهوع

حالت تهوع یک عارضه جانبی طبیعی داروهای مسکن است. اگر حالت تهوع یا استفراغ شدید دارید، ممکن است لازم باشد داروهای مسکن را قطع کنید یا یک داروی ضد تهوع اضافی مصرف کنید.

فعالیت

استراحت کنید و استراحت کنید. فعالیت بدنی شدید را در 3 تا 4 روز اول پس از جراحی محدود کنید. پس از 4 روز، می‌توانید فعالیت را همانطور که قابل تحمل است از سر بگیرید، مگر اینکه دستور دیگری داده شود.

توجه: اگر اباتمنت شفابخش روی ایمپلنت شما قرار داده شده باشد، ممکن است شل شود، زیرا طراحی دقیقی ندارد. قرار است برای ترمیم خارج شود. لطفاً وحشت نکنید، احتمالاً ایمپلنت شما شل نشده است. کافی است روز کاری بعد با  پزشک خود تماس بگیرید و در صورت لزوم جراح شما آن را دوباره سفت خواهد کرد.

مراقبت‌های حیاتی و نگهداری از ایمپلنت‌ها و ترمیم‌های شما

ایمپلنت یک عضو خارجی است و نه یک دندان واقعی. این یک دستگاه پزشکی است. ایمپلنت ها و ترمیم آن ها سیستم های جایگزینی دندان هستند که برای اطمینان از موفقیت و بقای طولانی مدت نیاز به نگهداری و مراقبت مداوم و سختگیرانه دارند.

بافت نرم اطراف ایمپلنت / تاج / پروتز باید به طور استثنایی حفظ شود. بافت نرم “دروازه بان” است که از نفوذ غذا و باکتری ها و یا آسیب رساندن به ایمپلنت در استخوان جلوگیری می کند. بافت نرم با کیفیت خوب به جلوگیری از عفونت های مزمن و مشکلات پروتز ایمپلنت شما کمک می کند. ایمپلنت های دندانی سرمایه ای برای خود، سلامتی و آینده شما هستند.

تعمیر و نگهداری روزانه

بهداشت ضعیف دهان و عادات بد دهان (مانند محصولات تنباکو، دندان قروچه) می تواند منجر به شکست ایمپلنت و پروتز شود. رعایت بهداشت دهان و دندان ضروری است. یک مسواک برقی خوب که با باتری کار می‌کند، برای حفظ بافت نرم ایده‌آل و بهداشت عالی دهان و دندان لازم است.

نخ دندان کشیدن اطراف ترمیم ایمپلنت با  نخ دندان باید روزانه انجام شود.

تعمیر و نگهداری هفتگی

ادامه تغییر محتوای باکتری و محیط اطراف سیستم پروتز ایمپلنت یا دندان بسیار مهم است، زیرا آناتومی آن شبیه به دندان واقعی نیست. مخاط (بافت نرم) اطراف ایمپلنت در هر دو طرف زبان و گونه باید هفته ای یک بار با دو انگشت ماساژ داده شود. این یک حرکت فلاشینگ فشار ایجاد می کند و به تغییر محتوای باکتری در اطراف ایمپلنت و کاهش تجمع باکتری مزمن در ناحیه ایمپلنت و بافت نرم کمک می کند.

تعمیر و نگهداری سالانه

سیستم های ایمپلنت نیاز به مراقبت و نگهداری منظم از دندان توسط دندانپزشک ترمیمی شما دارند. این شامل تمیز کردن ناحیه، ارزیابی رادیوگرافی، و گاهی سفت کردن یا تغییر قسمت‌های سیستم ایمپلنت است.

ترمیم ایمپلنت یک سیستم پیچ در پیچ است که نیاز به نگهداری سالانه دارد. بسیار مهم است که در صورت لق شدن تاج/پروتز در اسرع وقت به دندانپزشک ترمیمی خود مراجعه کنید.