برای شما لبخندی منحصر به فرد می سازیم | We make a unique smile for

ساعت کاری

همه روزه از ساعت 11 الی 20

026-34293881

با ما تماس بگیرید

026-34293884

با ما تماس بگیرید

کرج خیابان شهید بهشتی

نبش کسری برج ولیعهدی طبقه 4

طراحی لبخند

طراحی لبخند در کرج

در این نوشته می‌خوانید:

چنانچه قصد انجام طراحی لبخند در کرج را دارید با ما همراه باشید تا در ادامه شما را با طراحی لبخند در کرج، شرایط و ویژگی های آن آشنا نمائیم:

حالت‌های مختلف روحی اغلب در صورت ما خود را نشان می‌دهند. یکی از این حالت‌ها احساس خوشحالی و شادمانی است که در بیشتر مواقع با لبخند یا خنده آن را نشان می‌دهیم. در این میان ممکن است که به دلایل مختلفی از جمله آسیب‌های دندانی و … احساسات خود را نشان ندهیم و لبخند خود را پنهان کنیم. خبر خوب این است که با توجه به فناوری‌های مدرن در حوزه دندانپزشکی و همچنین تکنیک‌های به‌روز در این زمینه، دیگر لازم نیست که لبخندتان را پنهان کنید. طراحی لبخند امروزه تکنیکی محبوب است که لبخند جدیدی را برای شما به ارمغان خواهد آورد. برای دانستن اینکه طرح لبخند چیست و چگونه انجام می‌گیرد در ادامه این مطلب با ما همراه باشید.

طرح لبخند چیست؟

طراحی لبخند که با عنوان اصلاح طرح لبخند هم شناخته می‌شود به مجموعه فرآیندی می‌گویند که در آن دندانپزشک برای شما لبخندی صاف‌تر همراه با دندان‌هایی سفیدتر و مرتب‌تر ایجاد می‌کند که از نظر ظاهری و زیبایی‌شناختی دلپذیرتر خواهد بود. فرآیند اصلاح طرح لبخند می‌تواند شامل یک یا چند روش دندانپزشکی زیبایی شود که به تشخیص دندانپزشک متخصص بستگی دارد. تشخیص عیوب دندانی همچون دندان‌های پوسیده، نامرتب یا فاصله زیاد بین آنها و بررسی سلامت دهان و دندان شما جزو مراحل اصلاح طرح لبخند است.

طراحی لبخند در کرج نیازمند ارزیابی کامل از فرم صورت و دندان بیمار است علاوه بر آن ترجیحات و انتظارات بیمار نیز در این فرآیند درمانی مورد توجه قرار می‌گیرد. برخی شواهد و قرائن نشان می‌دهد که در قرون گذشته نیز روش‌های دندانپزشکی مختلفی برای طراحی لبخند وجود داشته با این حال روش‌های جدید دندانپزشکی زیبایی همچون روکش‌ها و باندینگ‌، که برای بهبود ظاهر دندان‌ها و لثه‌ها استفاده می‌شود، از دهه‌های ۱۹۵۰ و ۱۹۶۰ مطرح شدند.

داشتن لبخند جذاب‌تر منوط به بهبود سلامت و عملکرد دهان و دندان است. در راستای انجام اصلاح طرح لبخند نه تنها فرد لبخند جذاب‌تری خواهد داشت بلکه دندان‌ها و لثه نیز سالم‌تر می‌شوند. طراحی لبخند موجب بهبود ظاهر لبخند شما می‌شود تا دیگر برای لبخند زدن در اجتماع احساس نگرانی یا خجالت نداشته باشید.

در انجام طراحی لبخند موارد متعددی مورد توجه قرار می‌گیرند. رنگ دندان‌ها، شکل دندان‌ها، فاصله بین دندان‌ها، خط لثه و هماهنگی لب‌ها از جمله‌ی این موارد هستند. متناسب با هر کدام از این موارد می‌توان اصلاحات را انجام داد. در این راستا می‌توان به تغییر رنگ دندان‌ها، کاهش فاصله بین آنها و اصلاح فرم دندان و لثه اشاره کرد.

روش‌های اصلاح طرح لبخند چیست؟

در دهه‌های ۱۹۸۰ و ۱۹۹۰ شاخه دندانپزشکی زیبایی بسیار پرطرفدار شد زیرا افراد بیشتری به داشتن لبخندهای جذاب‌تر علاقه نشان دادند. نتیجه این اقبال این بود که ابزارهای جدیدی همچون دندانپزشکی لیزری و تصویربرداری کامپیوتری برای ارتقاء روش‌های طراحی لبخند ابداع شدند. اصلاح طرح لبخند امروزه از حوزه‌های پرطرفدار و معروف دندانپزشکی است که متناسب با توسعه ابزارها و روش‌ها در حال پیشرفت و ترقی است.

روش‌هایی که برای اصلاح طرح لبخند مورد استفاده قرار می‌گیرند با توجه به ساختار دندان و نیز ترجیحات بیمار متفاوت است. از جمله روش‌های متداول می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • روکش‌های لمینت از جنس چینی: روکش‌های نازکی از جنس چینی هستند که بر سطوح جلویی دندان‌ها قرار داده می‌شوند. این نوع روکش سبک و بادوام است و بیمار با محدودیت غذایی رو به رو نخواهد بود. از این روکش‌ها برای رفع انواع مشکلات زیبایی نظیر دندان‌های بدشکل یا دندان‌هایی که تغییر رنگ داده‌اند استفاده می‌شود.
  • ایمپلنت‌های دندانی: ایمپلنت‌ها جایگزین دندان‌های از دست رفته می‌شوند. کاشت ایمپلنت از طریق قرار دادن یک پایه فلزی کوچک در استخوان فک انجام شده و در نهایت تاج دندان روی آن مستقر می‌شود.
  • بریج‌ها و روکش‌ها: روکش‌ها روی دندان شکسته یا پوسیده قرار می‌گیرد تا ظاهر و عملکرد آن را بازگرداند. بریج هم برای جایگزینی با دندان‌های از دست رفته یا محکم کردن دندان مصنوعی روی دندان‌های مجاور استفاده می‌شود.
  • ارتودنسی: روشی برای صاف کردن دندان‌ها و بهبود هم‌ترازی لبخند
  • ژنزیکتومی: ژنزیکتومی یا کانتورینگ لثه فرآیندی که طی آن جراح دندانپزشک با تغییر موقعیت یا تغییر شکل خط لثه آن را اصلاح می‌کند. برای این کار جراح بخش‌هایی از لثه را برش می‌زند.
  • سفید کردن دندان‌ها: روشی که طی آن رنگ دندان‌ها را از حالت کدر به رنگ سفید تغییر می‌دهند. این روش یک روش غیر تهاجمی بوده که برای ایجاد درخشندگی و بهبود رنگ دندان‌ها استفاده می‌شود.
  • روش درمان به وسیله پلاک شفاف (نامرئی): روشی که برای مرتب کردن دندان‌های نامنظم و شلوغ به کار می‌رود.
  • باند دندانی: در صورتی که سطح دندان دارای انحرافاتی باشد به وسیله‌ی یک خمیر سفید دندانی روی این محل‌ها پر می‌شود تا ظاهر آنها اصلاح شود. در این روش ماده‌ای به نام رزین کامپوزیت ترک‌ها یا شکاف‌های دندان را می‌پوشاند.
  • بستن دیاستما: به شکاف بین دندان‌های جلو دیاستما گفته می‌شود. در این روش با انجام کامپوزیت میکروفیل می‌توان این فاصله را پر کرد.
  • شکل دادن به مینای دندان: شکل دادن جهت منظم ساختن دندان‌ها و اصلاح ظاهر آنها برای دست یافتن به یک ظاهر مطلوب. در این روش استفاده موقتی از بریس‌ها (braces) برای دستیابی به نتیجه‌ی مطلوب توصیه می‌شود.

طرح لبخند برای چه کسانی مناسب است؟

نکته‌ای که برای تصمیم‌گیری در زمینه انجام طراحی لبخند باید به آن دقت کنیم این است که بدانیم روش‌های مختلفی برای اصلاح لبخند وجود دارد که متناسب با وضعیت سلامت بیمار می‌تواند از فردی به فرد دیگر متفاوت باشد. افراد بزرگسال کاندید مناسب انجام طراحی لبخند هستند. اصلاح طرح لبخند به ندرت در کودکان انجام می‌گیرد مگر اینکه آسیب جدی به دندان‌هایشان وارد شده باشد. افراد بزرگسال از این رو گزینه مناسبی برای انجام این کار هستند که در افراد بالغ ریشه‌ی دندان‌ها کامل رشد کرده که همین امر باعث می‌شود ریشه‌ها و اعصاب در معرض خطر قرار نگیرند.

در مورد افرادی که بیماری‌های قلبی و خونی دارند انجام طراحی لبخند با بررسی بیشتری انجام گیرد زیرا برخی روش‌های اصلاح لبخند ممکن است برای آنها مناسب نباشد. افرادی که تعدادی از دندان‌ها یا همه‌ی دندان‌هایشان از دست رفته نیز کاندید مناسبی برای انجام طراحی لبخند هستند. گروه دیگری که می‌توانند برای این کار کاندید شوند افرادی با لثه‌های سالم هستند. اگر لثه‌ها سالم نباشند باید ابتدا برای درمان آنها اقدام کرد زیرا طی روش اصلاح لبخند خطر عفونت وجود دارد و ممکن است برای افرادی با لثه‌های بیمار آسیب طولانی‌ مدت ایجاد کند.

افرادی که دندان‌ها و لثه‌های سالم دارند، افرادی که ساختار دندانی کافی برای دریافت درمان‌های ترمیمی دارند، افرادی که شرایط پزشکی خاصی همچون اختلال خونریزی و دیابت نداشته باشند و افرادی که پوسیدگی‌های درمان‌نشده ندارند گزینه‌های مناسبی برای این کار هستند.

طراحی لبخند در کرج با ایمپلنت

کاشت ایمپلنت یکی از روش‌های متداول در اصلاح طرح لبخند است. در صورتی که دندان بیمار از دست رفته باشد با انجام ایمپلنت می‌توان جای خالی آن را پر کرد. مزیت کاشت ایمپلنت این است که یک جایگزین دائمی برای دندان از دست‌رفته است. با این حال در میان دیگر روش‌ها به عنوان یک روش با هزینه بالا شناخته می‌شود.

پایه فلزی ایمپلنت با شکل پیچ‌مانند خود در لثه قرار می‌گیرد و سپس تاج دندان روی آن قرار می‌گیرد. ایمپلنت توسط بافت لثه در بر گرفته می‌شود، با استخوان فک ادغام شده و جوش می‌خورد. پایه ایمپلنت دندانی که در محل استخوان فک مستقر می‌شود از جنس تیتانیوم بوده که به عنوان یک ماده زیست‌سازگار شناخته می‌شود و از این لحاظ با بدن انسان سازگاری دارد. نکته مهم دیگری که باید در کاشت ایمپلنت آن را بدانید این است که نوع ایمپلنت و کشور سازنده آن در تعیین قیمت نقش به سزایی دارد.

اصلاح طرح لبخند با کامپوزیت دندان

یکی دیگر از روش‌های اصلاح طرح لبخند از طریق کامپوزیت‌های دندان است. کامپوزیت دندان یک ماده پر‌کننده به رنگ دندان است که برای مطابقت با رنگ دندان‌های طبیعی شما مورد استفاده قرار می‌گیرد. کامپوزیت را می‌توان برای امور زیر به کار برد:

دندان‌های شکسته

دیاستم خط وسط

بستن فضای بین دندان‌ها

تغییر رنگ، اندازه و شکل دندان‌ها

پر کردن حفره‌ها و سوراخ‌های دندان

جایگزینی ترمیم‌های آمالگام قدیمی

اصلاح طرح لبخند با لمینت دندان

لمینت‌های دندانی از دیگر روش‌های مورد استفاده در اصلاح طرح لبخند است. پوسته‌های نازک و سفارشی که از مواد همرنگ دندان‌ها ساخته شده و برای پوشش سطح جلویی دندان‌ها به کار گرفته می‌شوند. مزیت‌های استفاده از لمینت‌های دندانی عبارتند از:

ظاهری طبیعی برای دندان‌ها می‌سازد

بافت لثه به خوبی آن را نگه می‌دارد

نیازی به شکل‌دهی گسترده ندارند

عوارض اصلاح طرح لبخند چیست؟

طراحی لبخند یک روش بی‌خطر است و عارضه جانبی خاصی ندارد با این حال برخی افراد ممکن است حساسیت جزئی و موقتی را پس از درمان در لثه‌های خود تجربه کنند.

برای دریافت نوبت طراحی لبخند در کرج می توانید همین امروز با ما تماس بگیرید

طراحی لبخند هالیوودی

اصطلاح لبخند هالیوودی در واقع به روش‌های دندانپزشکی گفته می‌شود که در مجموع ظاهر دندان‌های شما را بهبود بخشیده و لبخندی همچون ستارگان هالیوودی رقم بزند. روکش‌های دندانی، سفیدکردن دندان‌ها، باندینگ و روش‌های ارتودنسی نمونه‌هایی از این روش درمانی هستند.

در طراحی لبخند هالیوودی هدف کلی دستیابی به مجموعه‌ای از دندان‌ها‌ی بی‌عیب و نقص است. در طراحی لبخند هالیوودی تناسبات چشم‌ها، لب‌ها و لبخند بیمار درنظر گرفته می‌شود تا مناسب‌ترین لبخند را برای بیمار شکل دهند. در این روش نواحی تیره گوشه لب فرد به حداقل رسانده می‌شود و تاکید بیشتر روی ۲ دندان جلویی است. نکته مورد توجه در طراحی لبخند هالیوودی ایجاد منحنی لبخند پهن‌تر با استفاده از دندان‌های سفیدتر است.

طراحی لبخند دیجیتال

طراحی لبخند دیجیتال فرآیندی است که قبل از انجام مراحل درمانی برای بررسی نسبت‌های دندانی و صورت بیمار به صورت کامل بررسی می‌شود. طی این فرآیند استراتژی درمانی به طور خاص برای هر فرد طراحی می‌شود تا با برآوردن نیازهای بیمار احتمال بوجود آمدن هر گونه نارضایتی کاهش یابد.

در طراحی لبخند دیجیتال از دهان، دندان‌ها، لثه و فک شما اسکن‌های دیجیتال تهیه می‌شود و تغییرات مورد نیاز شما روی این تصاویر اعمال شده تا پیش از انجام مراحل اصلاح لبخند یک تصویر پیش‌بینی شده از اتمام اصلاحات به شما ارائه شود. این تکنولوژی به شما کمک می‌کند تا دقیقا متوجه شوید که در طول فرآیند درمانی چه تغییراتی اعمال خواهد شد و به چه نتایجی منجر می‌شود. برخی از کلینیک‌ها با داشتن فناوری‌های به‌روز این امکان را فراهم می‌کنند تا در کنار طراحی لبخند دیجیتال، پرینت سه‌بعدی نیز از فک و دندان‌ها تهیه شده و یک شبیه‌سازی دقیق را ارائه دهد.

طراحی لبخند در کرج

چنانچه قصد طراحی لبخند در کرج را دارید ما در کلینیک دندانپزشکی دکتر محمد قاسمی دندانپزشک زیبایی با به اعتبار دانش و تجربه خود و دارا بودن نمونه های درمانی موفق با کسب رضایتمندی بیمارانمان پذیرای شما خواهیم بود.

جمع‌بندی

طراحی لبخند امروزه از شاخه‌های درمان‌های دندانپزشکی به حساب می‌آید. پیش از انجام این فرآیند اطلاعات سلامت بیمار و وضعیت دندان‌ها، فک و لثه مورد بررسی قرار گرفته تا متناسب با آناتومی صورت هر شخص مناسب‌ترین نتیجه را رقم زنند. نتیجه‌ی اصلاح طراح لبخند ارائه‌ی یک لبخند صاف‌تر همراه با دندان‌هایی سفیدتر و مرتب‌تر است که از نظر ظاهری و زیبایی‌شناختی دلپذیرتر خواهد بود.